U subotu su u pretposlednjem, 17. kolu Banka Poštanska štedionica Superlige Srbije Odbojkašice Jedinstva savladale odbojkašice Srema iz Sremske Mitrovice 3:2.
Jedinstvo je odlično otvorilo meč i dobija prvi set 25:23, u drugom setu rezultat se lomi na 24:24 i gošće iz Mitrovice imaju snage za 26:24 i izjednačenje 1:1.

U trećem setu Jedinstvo je nadmoćno za 25:15 dok je u četvrtom prave puno grešaka što koriste odbojkašice Srema, pobeđuju sa 25:20 i odvode meč u taj brejk. U odlučujućem 5. setu staropazovčanke je blok služio bolje nego ikada za ubedljivih 15:7 i konačnih 3:2 u bitnoj pobedi Jedinstva.

Ovom pobedom obe ekipe su se izjednačile po broju bodova na tabeli i plasirale u plej-of. Poslednje kolo će odlučiti ko će biti peti a ko šesti, što je važno zbog težeg protivnika u doigravanju. Jedinstvo će još bodova pokušati da sakupi protiv Crvene Zvezde u Beogradu, a Srem na domaćem terenu protiv TENT-a iz Obrenovca.

Izvor: rtvstarapazova.rs